OGŁOSZENIA - 14 czerwca 2026 - Katowice, Częstochowa, Bukowiec
14 czerwca 2026r. - dla kaplic FSSPX: Katowice, Częstochowa, Bukowiec
OGŁOSZENIA NA 3 NIEDZIELĘ PO ZESŁANIU DUCHA ŚWIĘTEGO (14.06.2026 r.):
Ogłoszenia KATOWICE
Kaplica rzymskokatolicka pw. św. Jacka w Katowicach (ul. Uniczowska 13):
Niedziele Msze św. - 8.30 suma; 18.00
We
wtorek, 16 czerwca, dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godzinie
18:00. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe i spotkanie MI2.
W
sobotę, 20 czerwca, odbędzie się piknik integracyjny - zakończenie roku
harcerskiego, Krucjaty Eucharystycznej oraz MI 2. Msza św. zostanie
odprawiona o godzinie 12:30, wieczornej Mszy św. nie będzie. Na pikniku
będzie wiele atrakcji, m. in. wykład z okazji Narodowego dnia Powstań
Śląskich.
W naszej kaplicy będą odprawiane Msze św. prymicyjne:
w poniedziałek 13 lipca o godzinie 18:00 - Mszę odprawi ks. Paulo Boghos,
w sobotę 18 lipca o 18:00 oraz w niedzielę 19 lipca o 8:30 i 18:00 - Msze odprawi ks. Michał Adamowski.
Przed wymienionymi Mszami św. oraz po nich będzie możliwość przyjęcia błogosławieństwa prymicyjnego.
Są
jeszcze wolne miejsca na rekolekcje ignacjańskie dla mężczyzn, które
odbędą się w Warszawie w dniach od 22 do 27 czerwca. Formularz do
zapisów znajduje się na naszej stronie.
Ogłoszenia CZĘSTOCHOWA
Kaplica rzymskokatolicka pw. św. Ludwika Marii Grignion de Montfort w Częstochowie (ul. św. Jadwigi 18/20):
Różaniec - 12.00 (w trakcie możliwość spowiedzi)
Niedziele - Msza św 12.30
1. Porządek Mszy Świętych w najbliższym tygodniu:
NIEDZIELA 21 VI 2026 r. – 4-a Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 2 kl.
12:00 – Różaniec (w trakcie możliwość spowiedzi)
12:30 –Msza Święta
W naszej Kaplicy:
2.
W czwartek o godzinie 18:00 cotygodniowe modlitwy za Kapłanów w
naszej kaplicy. Do naszych modlitw dodaliśmy modlitwę o wyniesienie do
chwały ołtarzy abp. Marcela Lefebvre’a. Dostępna m.in. na: https://wmzk.fsspx.pl/2021/03/ 25/modlitwa-o-wyniesienie-do- chwaly-oltarzy-abp-marcela- lefebvrea/
3.
Po Mszy św.: 15-o minutowe spotkanie dla mężczyzn, kiedy nie ma
katechezy (lub innych wydarzeń). Temat: „wprowadzenie do ministrantury”.
To jest możliwość obserwacji, spróbowania i ew. nauki PODSTAW. Dla
chętnych możliwość dalszego doskonalenia.
4.
Prosimy o zgłoszenie się 2 osób, do objęcia opieką księgarenki Te Deum i
M.I. Pani Sylwia, która obecnie się tym zajmuje nie będzie mogła dłużej
się tym zajmować. Prosimy o zgłoszenia do Pani Sylwii bezpośrednio lub
do ministrantów.
W Polsce: ogłoszenia ogólne:
5.
Ważny komunikat ks. Karola: "Przełożony Generalny pragnie, aby od 7
maja, w święto Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask, do 1 lipca, w
święto Najświętszej Krwi Pańskiej, członkowie Bractwa oraz wierni
odmawiali codziennie, w intencji przyszłych biskupów, modlitwę, ułożoną
na podstawie kilku kolekt z Mszału oraz tekstów z Pontyfikału". Modlitwa
dostępna na internetowych kanałach.
W Polsce: ogłoszenia dot. Rekolekcji, Pielgrzymek etc.:
6. Ruszyły zapisy na IV Młodzieżową Pielgrzymkę Tradycji Katolickiej z Krakowa na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy. https://www.piusx.org.pl/ komunikaty/2026/125
7.
W dniach 17.08. - 21.08.2026 r. odbędą się rekolekcje
franciszkańskie w kaplicy pw. Chrystusa Króla w Bajerzu. Reklekcje
wygłoszą kapucyni z Morgon. Zapisy poprzez formularz na stronie:
8.
Siostry Pocieszycielki Najświętszego Serca Pana Jezusa z Narni z
radością zapraszają na pierwsze spotkanie z polskimi dziewczętami, które
odbędzie się w dniach 6–13 sierpnia w Przeoracie w Warszawie. W
programie przewidziane są m.in. konferencje z zakresu duchowości,
zajęcia praktyczne, wspólne zabawy i rozmowy. Będzie to niepowtarzalny
czas sprzyjający pogłębieniu życia wewnętrznego oraz okazja do bliższego
poznania życia sióstr. Liczba miejsc jest ograniczona. Zainteresowane
dziewczęta prosimy o zgłoszenie się do duszpasterza kaplicy.
9. W tym roku odbędą się 3 wyjazdy dla rodzin w Broku nad Bugiem. Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem:
Ogłoszenia BUKOWIEC
Kaplica rzymskokatolicka pw. św. Franciszka z Asyżu w Bukowcu (ul. Katowicka):
Niedziele - Msza św 9.00
08:00 – Możliwość spowiedzi
08:30 – Różaniec
20 czerwca (sobota)
Wspomnienie NMP w sobotę [4 kl.]
17:30 – Różaniec i możliwość spowiedzi
18:00 – Msza św. (czytana)
(po Mszy nabożeństwo czerwcowe)
21 czerwca (niedziela)
4. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego [2 kl.]
08:00 – Możliwość spowiedzi
08:30 – Różaniec
09:00 – Msza św. (śpiewana)
(po Mszy nabożeństwo czerwcowe)
Ogłoszenie 1:
W kąciku MI znajduje się kartonik, do którego można składać wypełniony Majowy Skarbczyk Maryjny.
Zapraszamy na strony internetowe:
Zapraszamy na stronę internetową:

Komentarze
Prześlij komentarz